Webnode recenze 2020
Měli byste s tímto nástrojem tvořit web?

Webnode, jemuž je tato recenze věnována, působí na trhu s nástroji pro tvorbu webových stránek od roku 2008 a za tu dobu si v tomto oboru vybudoval skvělou reputaci. Jeho hlavní výhodou je jednoduché a uživatelsky neuvěřitelně přívětivé (a ve srovnání s konkurencí zdaleka nejjednodušší) rozhraní, dalším velkým plusem je také podpora mnoha různých jazyků, zatímco většina ostatních produktů je dostupná pouze v angličtině. A právě v tomto prostředí si také můžete snadno zaregistrovat i vlastní doménu.

Webnode má po celém světě včetně ČR více než 30 milionů uživatelů a nabízí širokou škálu webových šablon s podporou ve 26 jazycích včetně češtiny! Tým, který stojí za platformou Webnode, pochází z různých koutů světa, a proto své služby pro tvorbu webových stránek poskytuje všem uživatelům bez jazykové bariéry. A samozřejmostí je také možnost zaregistrovat si vlastní doménu. Podrobnosti najdete v této recenzi.

V této recenzi půjdeme do hloubky a podíváme se na to, jaké má Webnode výhody a nevýhody a za jakých podmínek lze použít vlastní doménu. Vše si však můžete vyzkoušet sami: začněte s bezplatnou tvorbou webu již dnes.

Výhody a nevýhody Webnode: Co musíte vědět

Než se dostaneme ke konkrétním pravidlům tvorby webu, podívejme se na výhody a nevýhody, které jsme při recenzi odhalili.

Výhody:

 • Teprve s tvorbou webu začínáte? Žádný problém. Rozhraní platformy Webnode je velmi snadné a přehledné. Jednoduše si zvolte šablonu a začněte s tvorbou profesionálních webových stránek. 
 • Ať už chcete psát blog nebo vytvořit webovou stránku pro svou značku či prezentaci osobního portfolia, Webnode má designové šablony pro každý účel! Nemusíte utrácet peníze za webdesignové služby. Co víc, vlastní doménu můžete na této platformě využívat zcela jednoduše. Další podrobnosti najdete v textu této recenze níže.
 • K dispozici jsou šablony pro mobilní zařízení (RWD), což znamená, že návštěvníci mohou vaši webovou stránku navštívit kdykoliv a z jakéhokoliv mobilního zařízení.
 • Design webu můžete upravovat pomocí editoru s funkcí „drag-and-drop“ (táhni a pusť).
 • Webnode nabízí šablony pro e-shopy. Registrace a přidání produktů zabere jen pár okamžiků a během několika minut již můžete začít prodávat.
 • A nejlepší na tom je, že Webnode podporuje češtinu, takže si uživatelé v České republice už nemusí nic překládat v Překladači Google!
 • SEO na světové úrovni

Nevýhody:

 • Pokud zvolíte bezplatnou verzi, bude se na vašich stránkách zobrazovat reklama na Webnode s textem „Tento web byl vytvořen pomocí Webnode“.
 • Pokud zvolíte bezplatnou verzi, bude adresa vašeho webu obsahovat subdoménu (což není dobré z hlediska SEO!). Vlastní doménu si můžete zaregistrovat v placené verzi.
 • Ačkoliv tato platforma podporuje i češtinu, sekce Často kladené dotazy je dostupná pouze v anglickém jazyce. V případě otázek pak tedy budete muset kontaktovat zákaznickou podporu.

Co je to Webnode.cz?

Webnode je zřejmě ten nejjednodušší nástroj pro tvorbu webových stránek. Pomocí speciální funkce „drag-and-drop“ (táhni a pusť) připomínající blog si mohou uživatelé během pár okamžiků vytvořit úžasně vypadající webové stránky. Platforma Webnode, kterou založila v roce 2008 jedna společnost v České republice, má dnes přes 30 milionů uživatelů po celém světě. Když se podíváte na její uživatelské rozhraní, pochopíte, proč je Webnode tolik oblíbený u takového množství firem, blogerů a marketingových specialistů. Umožní vám soustředit se na obsah, aniž byste se museli zaobírat technickými detaily. A tato recenze to jen potvrzuje.

Webnode nabízí 5 „freemium“ balíčků, mezi nimiž je samozřejmě i balíček zdarma. Balíček dostupný zdarma není omezen žádnou zkušební lhůtou, takže pokud chcete webové stránky třeba jen pro své školní projekty, značku nebo prezentaci portfolia, měl by vám zcela postačovat. To samé platí, pokud si chcete psát blog. Nevýhodou tohoto bezplatného balíčku je však zobrazování reklam a subdoména v adrese (subdoména je http://nazevwebu.webnode.com). Pokud byste chtěli mít profesionálněji vypadající web, můžete balíček upgradovat. Pak si budete moci zaregistrovat i vlastní doménu. Více se dozvíte v naší recenzi.

Ceník Webnode

wn
 • Snadné a rychlé použití
 • Prvotřídní SEO
 • Skvělá podpora

Toto je přehled jednotlivých balíčků:

Free: Přesně tak, tento balíček je zdarma. Stačí se jen zaregistrovat pomocí e-mailu a můžete začít vytvářet profesionální webové stránky, nebo třeba začít psát blog.

Limited: Tento limitovaný balíček zahrnuje vám umožní použít vlastní doménu a 100 MB prostoru. Měsíční poplatek je jen 3,59 dolaru, jde tedy o perfektní řešení pro každého, kdo má napjatý rozpočet a nepotřebuje moc úložného prostoru.

Mini: Při nákupu balíčku Mini nebo jakéhokoliv jiného placeného balíčku si budete moci zaregistrovat doménu na 1 rok zdarma. Součástí balíčku je také 500 MB úložného prostoru a jedna e-mailová schránka. Měsíční poplatek je 5,95 dolaru. Tento balíček pokryje všechny vaše základní požadavky na profesionálně vypadající web.

Standard: Pokud vaši zákazníci pocházejí ze dvou různých zemí a by byste chtěli své webové stránky zobrazovat ve dvou jazycích, je tento balíček právě pro vás. Kromě možnosti přidat další jazyk jsou k dispozici také 2 GB prostoru až 5 záloh webu. Pokud tento balíček použijete k vytvoření e-shopu, budete moci mít 100 registrovaných  členů. Měsíční poplatek je 11,95 dolaru. Díky tomu také dost ušetříte, protože tento balíček nabízí širokou škálu prémiových funkcí.

Professional: Tento balíček zahrnuje všechny zmíněné služby a k tomu ještě několik dalších! Profesionální verze nabízí 5 GB prostoru a podporu neomezeného množství jazyků (Chcete stránky zobrazovat ve 20 jazycích? Není problém!). Pro majitele internetových obchodů platí možnost registrace neomezeného členů a 100 e-mailových schránek. Poplatek za tento balíček je 19,95 dolaru. Pokud chcete zbytku světa prezentovat svoji webovou stránku s nejlepší možnou rychlostí a největším možným prostorem, je tento balíček rozhodně ideální volbou.

Analýza možností editace a funkcí platformy

Když už je řeč o platformě Webnode, její intuitivní editor je přesně to, co lidé hledají. Uživatelé, kteří neovládají jazyky HTML, CSS či PHP, si tak mohou přizpůsobit vzhled webových stránek podle svých potřeb za použití velkého množství šablon Webnode.

A protože Webnode nabízí skutečně mnoho různých šablon, určitě najdete tu, která se vám bude opravdu líbit. Pár minut editování, nahrávání fotek a obrázků a úprav textu a pak – VOILÀ! Vaše profesionální webové stránky jsou hotové.

Webnode navíc založila skupina zkušených profesionálů z oblasti online marketingu, a proto optimalizace pro vyhledávače (SEO) patří k jedné z těch nejlepších napříč všemi platformami. A to je velmi důležité proto, aby se váš web mohl vyskytovat ve výsledcích vyhledávání co nejvýše.

Jaké jsou jejich šablony webových stránek?

wn
 • Snadné a rychlé použití
 • Prvotřídní SEO
 • Skvělá podpora

Na základě této recenze můžeme říci, že jejich šablony jsou naprosto nádherné. Upřímně řečeno, jedním z důvodů, proč tato značka vydržela tak dlouho, je její schopnost držet krok s designovými trendy.

Nejenže tyto šablony dobře vypadají, ale navíc značně usnadňují výběr té „nejlepší“ pro váš obchodní model. 

To znamená, že pokud si chcete založit například e-shop, můžete si vybrat z jejich velkého počtu šablon určeného právě pro tento účel. 

Máte kavárnu nebo restauraci? I na to mají šablony.

Chcete profesionálně vypadající firemní web? Ano, i pro tento účel mají na výběr ze spousty možností.

Mají šablony pro hudební portály, blogy, svatby, zkrátka seznam je nekonečný. Jen těžko byste nenašli něco, co by odpovídalo vašim potřebám.

Jak snadné je šablony upravovat či měnit?

Je to opravdu snadné, jejich autoři o svém produktu a uživatelském rozhraní očividně hodně přemýšleli. Díky jejich přetahovacímu systému „drag-and-drop“ (táhni a pusť) se šablony velmi snadno upravují.

Pokud zvládnete nahrát přílohu do e-mailu, zvládnete pohodlně pracovat také s tímto rozhraním. Abych v této recenzi použil výstižný výraz, je to zkrátka „blbuvzdorné“. To znamená, že vytvořit webové stránky by měl bez ohledu na úroveň technických dovedností zvládnout skoro každý.

Je obtížné po vybudování webových stránek změnit šablonu?

ZMĚNIT ŠABLONU

Dělat něco takového pomocí většiny jiných nástrojů je poměrně otravné, ale naše recenze ukázala, že Webnode odvedl docela dobrou práci – jde to s ním totiž dost jednoduše. Neobejde se to bez obtíží, ale ve srovnání s jinými platformami je to pomocí tohoto nástroje celkem bezbolestné.

Můžete si na této platformě vytvořit profesionální e-mail?

Na platformě Webnode si své e-maily můžete plně přizpůsobit. Můžete si například vytvořit adresu „[email protected]“ Kromě toho můžete všechny e-maily v rámci platformy kontrolovat a odpovídat na ně.

To je pro majitele firmy neobyčejně nápomocné. Zvyšujete si tím legitimitu a budujete důvěru mezi svými zákazníky. Pomůžete tím i propagaci svých webových stránek – pokud chcete propagovat svůj web u jiných značek či potenciálních obchodních partnerů, uvidí, že to myslíte vážně.

Bojovat proti spamu je v dnešní době natolik obtížné, že se neobejdete bez jakékoliv maličkosti, která vám pomůže budovat důvěru.

Jaká je jejich podpora? Je snadné požádat o pomoc v češtině? Je snadné je kontaktovat?

Jejich podpora je opravdu vynikající a tato recenze to jen potvrzuje. Pokud máte problém, obvykle vám odpoví do 24 hodin. Vytvářet webové stránky pomocí Webnode je přitom neobyčejně snadné. Když jsme si například vytvořili web my, abychom tento produkt vyzkoušeli, nepotřebovali jsme ve skutečnosti pomoc ani jednou. Museli jsme si nějakou otázku vymyslet čistě pro potřeby této recenze.

Jedinou nepříjemnou věcí je, že mnoho „často kladených otázek“ je v anglickém jazyce. To znamená, že pokud máte problém, můžete se na ně obrátit v češtině, a oni vám odpoví e-mailem.

Možnosti pro e-shopy: Má jich Webnode dost?

wn
 • Snadné a rychlé použití
 • Prvotřídní SEO
 • Skvělá podpora

V dnešní době už je chování spotřebitelů při nakupování jiné: přešli od kamenných obchodů na nakupování po internetu, což pochopitelně vedlo k rozmachu globálních platforem pro elektronický obchod.

Hlavní výhodou e-shopů jsou nízké počáteční náklady, které lákají mnoho lidí k tomu, aby si obchod založili jen tak „bokem“, a když jim začne vydělávat, začnou se mu věnovat na plný úvazek. Šablony pro e-shopy od platformy Webnode obsahují již v základu seznam produktů a jejich popisy, což znamená, že nemusíte platit velké peníze za webdesignéra a vše si můžete připravit sami.

Ještě důležitější však je, že Webnode nabízí platební metodu kreditní kartou. Objednávky a množství produktů tak lze velmi jednoduše spravovat přímo z backendu.

Mezi další klíčové prvky pro majitele obchodů patří možnost sledovat přes platformu Webnode data z webových stránek. A pomocí statistik a dat můžete sledovat chování zákazníků při nakupování. Webnode umožňuje uživatelům propojit jejich obchody se službou Google Analytics, což je úžasná vlastnost, která vylepší vaše prodeje. Můžete totiž použít cílený marketing, pomocí něhož můžete více prodat.

O webových stránkách nevím skoro nic | Rychlý návod

Je to hračka!

 1. Nejprve jděte na Webnode.cz a zaregistrujte se pomocí e-mailu.
 2. Po přihlášení si můžete vybrat, zda chcete vytvořit webové stránky, nebo internetový obchod.
 3. Poté si zvolíte šablonu, která se vám líbí. Před použitím můžete kliknutím na náhled zjistit, zda vám vše vyhovuje.
 4. Začněte s úpravami webu.

Po dokončení úprav stiskněte tlačítko „Publikovat“ a vaše profesionální stránky budou online.

Vím, jak vytvořit web, ale mohu web na platformě Webnode upravovat?

Ale jistě!

Pokud důvěřujete svým technickým dovednostem, Webnode vám umožňuje přizpůsobit si web prostřednictvím stylů CSS.

Co dělat, když potřebujete nápovědu?

NÁPOVĚDU

Webnode se může pochlubit skutečně rozsáhlou nápovědou, která do hloubky pokrývá veškerá související témata. Potřebujete pomoc s registrací, administrací, editorem či správou webu? Žádný problém, to vše jejich nápověda obsahuje. Tímto však zdaleka nekončí: Najdete tam také informace o tom, jak upravovat stránky, pracovat s obsahem, zacházet s optimalizací pro vyhledávače (SEO) a jak vyzrát na sociální sítě a widgety. Samozřejmostí je nápověda k tomu, jak přenášet data a spravovat prostor na disku, jak vytvářet nastavovat e-mailové adresy a nastavovat je v různých aplikacích a operačních systémech. Zjistíte tam rovněž, jak registrovat a nastavovat domény, co je to transfer domény a jaká jsou pro domény obecná pravidla.

Pokud máte bezplatný balíček a rádi byste upgradovali na placený, naleznete zde informace o tom, jak prémiové služby zakoupit, jak funguje automatické předplatné, jak vložit novou jazykovou verzi, nebo jak vložit měřící kód Google Analytics. Sekce “Práce s obsahem” vám napoví, jak vkládat HTML kód, obsahové bloky, texty, obrázky, fotky, videa, odkazy a mnohé další. Také se dozvíte, co je to Affiliate Program nebo jak vytvořit a nastavit e-shop tak, aby přesně vyhovoval vašim potřebám. S nápovědou od Webnode zkrátka nemůžete šlápnout vedle. A kdyby se vám náhodou nechtělo zrovna číst, k dispozici jsou v samostatné sekci také video návody.

Závěr – je tento nástroj dobrý pro CZ uživatele?

Celkové hodnocení platformy Webnode v rámci této recenze je dobré, a to proto, že se tato platforma snadno používá, nabízí širokou škálu šablon a z hlediska financí je velmi úsporná – o pro CZ uživatele. A pokud nemluvíte moc anglicky, můžete použít češtinu. Ale samozřejmě, že než si pevně rozhodnete pro Webnode, můžete si vyzkoušet i další platformy!

wn

Je Webnode tou nejlepší volbou?

Pokud máte dojem, že Webnode splňuje všechny vaše požadavky, nebojte se ho vyzkoušet. Pamatujte, že Webnode je zcela ZDARMA!