Webové stránky: Nejlepší nástroje
pro tvorbu webu, zdarma i placené

Když jsme začínali, nástroje pro tvorbu webových stránek (ať už placené, nebo zdarma) ještě neexistovaly. Museli jsme trpět a spoustu dělat věcí od nuly. Dnes si jen stačí vybrat produkt, který splňuje vaše požadavky a vyhovuje vašim technickým schopnostem.

Měli jsme možnost vidět, které nástroje pro tvorbu webových stránek obstály ve zkoušce času. Spousta z nich vznikla a zanikla, takže můžeme zanalyzovat ty nejlepší funkce, díky nimž se daný nástroj na trhu udržel až dodnes. Máme také poměrně velkou síť přátel, jichž se můžeme zeptat, jaké jsou jejich preference, co se webových stránek týče. A tito lidé se za své stránky rozhodně stydět nemusí.

V tomto článku se podrobně podíváme na naše oblíbené nástroje pro tvorbu webových stránek Webnode a Wix, které považujeme za nejlepší. Vyzkoušejte si je a vytvořte si své vlastní webové stránky. Počítejte s tím, že každá platforma po vás bude chtít trochu osobních údajů.

Webnode se mnohem snadněji používá (a je proto naším oblíbeným nástrojem), Wix má zase mnohem více funkcí a i s ním je velmi jednoduché vytvořit web. Obě platformy mají nabízejí nástroje zdarma a s žádným z nich nemůžete šlápnout vedle, pokud si chcete vytvořit vlastní stránky.

Potřebujete více informací? Tak čtěte dál…

Recenze nástrojů pro tvorbu webu: Který nejlépe splňuje vaše požadavky na webové stránky?

Toto jsou nejpopulárnější platformy, které jsme vyzkoušeli – od našeho nejoblíbenějšího nástroje pro tvorbu webových stránek až po ty nejméně oblíbené:

 1. Webnode
 2. Wix
 3. Weebly
 4. Jimdo
 5. Simplesite

1. Webnode – nejlepší volba

Výhody:

 • Naše oblíbená platforma – neuvěřitelně snadno se používá
 • Podpora webových stránek, blogů i e-shopů
 • Podpora češtiny
 • Špičkové SEO a internetový marketing
 • Responzivní design (stránky tak vypadají dobře na všech zařízeních)

Nevýhody:

 • Není tak populární jako jiné platformy
 • Pokud vyžadujete skutečně pokročilé, hlubší úpravy, je obtížnější najít vývojáře webových stránek a programátory se specializací na tuto platformu.

Webnode je nejlepší, nejpraktičtější, nejfunkčnější a nejrozmanitější cenově dostupnou platformou, kterou jsme vyzkoušeli. Nejdůležitější je, že rozhraní této platformy podporuje češtinu, což byl důvod, proč nás to tak lákalo vyzkoušet! V současné době Webnode podporuje 26 různých jazyků a má tak na globálním trhu velmi silné zastoupení. Opravdu úžasné, pokud si chcete vytvořit své vlastní webové stránky!

Bližší pohled na vícejazyčnou podporu Webnode

To, co Wednode činí nejlepší v rámci podpory více jazyků, je snadnost jeho používání. Webnode umožňuje vytvářet webové stránky ve zvoleném jazyce. Prozradíme vám, jak na to – jsou to jen tři jednoduché kroky!

 1. Až dokončíte vytváření svých webových stránek, na horní kartě webového editoru zvolte položku „Jazyky“.
 2. Tím se dostanete do menu, kde se vám po kliknutí na možnost „Přidat další jazyk“ zobrazí rozevírací seznam jazykových předvoleb.

Vyberte požadovaný jazyk a poté zvolte, který obsah chcete duplikovat v novém jazyce. Můžete si vybrat ze stránek, článků a katalogu.

Pak už jen stačí kliknout na tlačítko OK a je to! Vaše webové stránky budou přeloženy do vybraného jazyka! V pravém horním panelu se zobrazí jednotlivé webové stránky s možností přepínat mezi jazyky.

Berte prosím na vědomí, že tato funkce není v současné době dostupná pro e-shopy a také není zdarma. Pro zobrazení dvou jazyků budete potřebovat balíček Premium, zobrazení libovolného počtu jazyků vám pak umožní balíček Professional! Za tyto funkce je rozumné si připlatit, když uvážíte, jak snadno se používají a jak se může vaše cílová zákaznická skupina rozšířit jen pomocí několika kliknutí! Vaše stránky pak ale budou rozhodně stát návštěvu!

Pohled na jednoduché funkce Webnode pro tvorbu webových stránek

Webnode o sobě tvrdí, že je nejlepší a nejjednodušší platformou pro vytváření webových stránek, přičemž jeho hlavní funkcí je drag-and-drop editor, což znamená, že se uživatelé nemusí učit žádné programovací jazyky. Stačí si upravit jejich krásné webové šablony, změnit pár obrázků a upravit velikost textu. A pak budete mít vlastní, zcela unikátní webové stránky.

Editor webových stránek od Webnode budete v podstatě používat nejen k vytváření svých webových stránek, ale také přidávání dalšího obsahu. Každá stránka je rozdělena na obsahové bloky; stačí tedy, abyste klikli na konkrétní blok, který chcete upravit. Každý blok má vlastní lištu, která se zobrazí a vy z ní vyberete, co chcete vytvořit nebo upravit.

A zde je vhodné říci, že Webnode má skutečně skvělou „znalostní bázi“. Najdete v ní články o všem, co chcete se svými webovými stránkami dělat. Tyto články jsou navíc propojeny hyperlinky; to pro případ, že jedna otázka vede k druhé. Na Webnode také najdete stále se rozrůstající knihovnu s videonávody, aby vaše stránky vypadaly přesně podle vašich představ.

Nevýhodou je, že tato platforma momentálně nemá k dispozici živý chat. Pokud potřebujete podporu, počítejte s použitím e-mailu. Doba odezvy je sice poměrně rozumná, nikoliv však okamžitá.

Funkce Webnode pro váš úspěch

Zatímco ostatní vyvíjejí takové platformy, které vytvářejí „pouze“ krásné webové stránky, Webnode vám pomohou vytvořit takový web, který bude úspěšný! Tvorba webových stránek je s tímto nástrojem opravdu hračka.

Nemějte obavy, vaše stránky stále budou skvěle vypadat. Webnode nabízí krásné šablony, které jsou navržené tak, aby vyhovovaly všem vašim potřebám – od blogování, přes podnikání, až po restaurace a hudbu. A jsou kategorizovány, abyste si mezi nimi mohli snadněji vybrat tu pravou.

Webnode ale také ručí za stoprocentní funkčnost šablony. Vzhledem k tomu, že na mobilních zařízeních se odehrává odhadem polovina všech vyhledávání, musí být vaše webové stránky těmto uživatelům plně přístupné, a to včetně funkčních widgetů a interaktivních funkcí. Takže všechny nové šablony, které Webnode zveřejní, usnadní prohlížení vašich webových stránek a jsou plně funkční na mobilních zařízeních. A každá je zcela zdarma!

K tomu přidejte jejich marketingovou a SEO podporu (optimalizace pro vyhledávače) a máte partnera, na kterého se můžete spolehnout! Jejich SEO je lepší než na jiných platformách, díky čemu je snazší dosáhnout toho, aby se vaše webové stránky objevovaly mezi výsledky vyhledávání jako jedny z prvních. A tím se na vašich webových stránkách zvyšuje webový provoz, což znamená i více zákazníků. Webnode je zkrátka nejlepší a tvorba webových stránek je s ním brnkačka!

Zaujala vás platforma Webnode? Klikněte sem a vyzkoušejte si ji zdarma.

Ještě se rozmýšlíte? Více o platformě Webnode si můžete přečíst zde.

2. Wix – nejvíce funkcí a doplňků

Výhody:

 • Velmi snadno se používá, patří mezi nejlepší „drag-and-drop“ nástroj pro tvorbu webu, které jsme vyzkoušeli.
 • Skvělá platforma, pokud si chcete rychle vytvořit webové stránky nebo e-shop, aniž byste se toho museli moc učit.
 • Podpora češtiny.
 • Snadný překlad do 19 jazyků (v současné době) pomocí nástroje ADI nebo manuálně.
 • Báječný aplikační „ekosystém“, což znamená, že pokud Wix v základu nenabízí funkci, kterou byste rádi použili, s největší pravděpodobností najdete aplikaci, která vám to umožní.
 • Nástroj pro tvorbu webu s využitím umělé inteligence (ADI: Artificial Design Inteligence).
 • Nabízí responzivní design (stránky pak vypadají dobře na všech zařízeních).

Nevýhody:: 

 • Těžko se mění design, je obtížné změnit design webových stránek pomocí jiné šablony.

Wix má více než 80 milionů uživatelů ve 180 zemích světa. Rozhraní platformy je vysoce intuitivní, uživatelsky příjemné a využívá funkce „drag-and-drop“. Wix má také MNOHO různých šablon, které vám umožní snadno vytvořit krásné webové stránky.

Nejlepší jazyková podpora

Nástroj Wix Multilingual je k dispozici ve více než 20 jazycích, takže si můžete své webové stránky přeložit pomocí několika jednoduchých kliknutí v nabídce nastavení. Wix také nabízí vytvoření e-shopu ve více jazycích. Navíc si můžete vybrat jeden z 9 jazyků, v nichž si můžete zobrazit ovládací panel svých webových stránek, používat editor a nástroj ADI nebo si číst články v Centru nápovědy. Wix sice (zatím) nemá k dispozici podporu přes živý chat, členové podpůrného týmu však rychle reagují na tikety vytvořené zákazníky a také jim volají zpět, přičemž zákaznická podpora je dostupná v 8 různých jazycích. Zpětné volání je však možné pouze ve všední dny.

Pojďme se podívat na nástroj ADI od Wixu

Když začnete na platformě Wix budovat webové stránky, začnete tím, že odpovíte na řadu otázek týkajících se jejich účelu a vašich požadavcích. Odpovědi jsou klíčem k tomu, aby mohl být použit nástroj Artificial Design Intelligence (ADI). Wix vaše odpovědi využije k tomu, aby vytvořil unikátní design jen a jen pro vaše stránky! Můžete si samozřejmě vybrat, že se o všechno postaráte sami, tato funkce vám však může poskytnout některé netušené možnosti, které by vám možná mohly pomoci. Tento nástroj také zjednodušuje hledání té správné šablony pro váš web – a že jich Wix má v nabídce opravdu hodně! A nebojte, příliš osobních údajů po vás Wix chtít nebude.

Wix a mobilní zařízení

Nemusíte se obávat, že by vaše nové webové stránky nereagovaly na mobilní zařízení. Šablony od Wixu, pokud jsou správně nastaveny podle jasně formulovaných pokynů, jsou plně funkční na všech zařízeních. Při úpravě šablony si můžete jednoduše přepínat mezi mezi zobrazením pro počítače a mobilní zařízení, abyste viděli, jak vaše stránky budou vypadat.

Snadno pochopitelné základní funkce spolu s nepřetržitou a velmi účinnou reklamní strategií jsou rozhodně důvodem, proč se Wix stal nejpopulárnější platformou svého druhu na světě. Byli jsme překvapeni, jak rychle se nám na této platformě podařilo vybudovat webové stránky i e-shop.

Nejlepší vlastnost platformy Wix

Na této platformě se nám nejvíc líbil jejich obchod s aplikacemi. Pro ten najdete využití v případě, že hledáte nějakou funkci, která není v základní nabídce Wixu. V tomto obchodu si tak můžete najít aplikaci třetí strany s potřebnou funkcí, přidat ji do svých webových stránek a zvýšit tak jejich funkčnost. Pokud například chcete, aby si u vás zákazníci mohli automaticky rezervovat schůzky, je k tomu dedikovaná aplikace, která to umožní. A tím budou vaše stránky uživatelsky přívětivější.

V tomto obchodě je k dispozici přes 300 aplikací, jimiž můžete vylepšit své webové stránky o skvělé funkce, a mnoho z nich je navíc zdarma! Některé jsou přímo od Wixu, jiné jsou od třetích stran. Tyto praktické aplikace nabízené zdarma mohou zlepšit funkčnost vašich webových stránek prostřednictvím zajímavých nástrojů, které vám například umožní používat chat, sdílet web Etsy, Kalendář Google nebo službu Disk Google, přidávat mapy a provádět analýzu návštěvníků. Kromě aplikací zdarma existuje nepřeberné množství aplikací, za které si můžete zaplatit a ještě více tak vylepšit funkčnost svých webových stránek.

Ještě se rozmýšlíte? Více o platformě Wix si můžete přečíst zde.

Ještě jsme vás nepřesvědčili? Celou recenzi si můžete přečíst zde.

3. Weebly – nový a svěží hráč

Výhody:

 • Neuvěřitelně snadné použití.
 • Má k dispozici malý obchod s aplikacemi (Centrum aplikací), kde můžete přidávat další funkce na své webové stránky.
 • Skvělé pro stránky malých až středních podniků, u nichž se nepočítá s větším růstem.


Nevýhody:

 • Weboví experti tuto platformu příliš nepoužívají. To je také důvod, proč by mohlo být obtížné najít někoho, kdo by vám na vašich webových stránkách provedl úpravy na zakázku.
 • Obchod s aplikacemi není tak velký jako u Wixu.

Weebly je překvapivě cool. S touto platformou lze snadno vytvořit malé až středně velké e-shopy. V průběhu let se tato platforma zdokonalovala a nyní patří mezi opravdu dobré produkty. Její obchod sice nabízí pár aplikací zdarma, za většinu se však platí.

Většina backendu je také přeložena do češtiny, což usnadňuje práci každému, kdo se nechce zaobírat angličtinou. Chcete-li přeložit své webové stránky do jiného jazyka, můžete se o vše postarat manuálně a tedy zdarma; k dispozici jsou také dvě aplikace, které váš webový obsah za poplatek přeloží za vás.

Zaujala vás platforma Weebly? Klikněte sem a vyzkoušejte si ji zdarma.

4. Jimdo

Výhody:

 • Je snadné platformu používat.
 • Spousta skvělých widgetů / pluginů (tedy funkcí, které můžete přidat na své webové stránky).


Nevýhody:

 • Nabídka šablon pro vaše stránky není zrovna velká.
 • Většinu jazyků tato platforma nepodporuje; je určena spíše pro anglicky a německy mluvící uživatele.

Tato platforma pro rychlou tvorbu webových stránek zdarma byla založena v Německu, a ačkoliv popularita Jimda není vysoká, jeho uživatelé jsou oddanými fanoušky, kteří tuto platformu zkrátka milují a své stránky tvoří právě s tímto nástrojem.

Upřímně řečeno, styly jejich šablon nejsou zrovna nejlepší. Může se vám proto stát, že nenajdete žádnou šablonu, která by splňovala vaše požadavky na webové stránky. I když používání této platformy není nikterak náročné, zjistili jsme, že backend se nepoužívá úplně snadno.

Co víc, tato platforma je pouze v angličtině a němčině. Pokud angličtina není vaší silnou stránkou, může vám vytváření webu zabrat více času.

Zaujala vás platforma Jimdo? Klikněte sem a vyzkoušejte si ji zdarma.

5. SimpleSite – jednoduchost sama

Výhody:

 • Jak již název této platformy naznačuje, velmi snadno se používá.


Nevýhody:

 • Nedostatek funkcí.
 • Šablony působí poněkud zastarale.
 • Přístup k jiným jazykům pro vaše webové stránky je možný pouze integrací s nástrojem Localizer.co, což vyžaduje trochu kódování.

Tato platforma je opravdu velmi jednoduchá. Když se do SimpleSite poprvé přihlásíte, systém se vás okamžitě zeptá, pro jaký typ podnikání chcete své stránky vytvořit. Mezi možnostmi jsou osobní blog, firemní webové stránky a jiné. Nemějte obavu, příliš osobních údajů po vás chtít.

Na základě vašich odpovědí vám platforma zobrazí několik šablon, které si můžete podle libosti upravit. Tím se celý proces vytváření webových stránek opravdu zjednoduší – webové stránky si tak můžete vybudovat během několika málo minut.

Znovu však podotýkáme, že jejich šablony působí trochu zastarale a nenabízejí mnoho možností k úpravám. A to může být pro vaše stránky limitující.

Ještě se rozmýšlíte? Více o platformě Simplesite si můžete přečíst zde.

6. WordPress – jen pro profíky

Výhody:

 • Úžasná platforma, kterou používá přes 30 % internetu.
 • Velká škála pluginů a motivů od výrobců třetích stran pro úpravy vašeho webu.
 • Velká škála externích developerů, kteří vám pomohou s vašimi zakázkovými projekty.
 • Skvělá volba pro stránky marketingových profesionálů a blogerů.


Nevýhody:

 • Žádný drag-and-drop systém zdarma
 • Pro většinu lidí prostě není nejvhodnější. Ačkoliv jeho používání není žádná věda, počítejte s tím, že vám zabere nejméně jeden měsíc, než se platformu opravdu naučíte ovládat a vytvářet s ní stránky.
 • Jeho součástí není webhosting, což může být překážkou, pokud jste ve tvorbě webových stránek nováčky.
 • Tato platforma je spíše určena profesionálním marketérům a blogerům. Pokud si chcete vytvořit webové stránky během pár hodin, není to dobrá volba.

WordPress jsme se rozhodli přidat, protože na něj neustále dostáváme nějaké dotazy. Ačkoliv je to úžasná webová platforma vhodná pro blogování, pro většinu lidí to zkrátka není to pravé ořechové. Počítejte s tím, že vám bude trvat nejméně jeden měsíc, než se tento systém naučíte používat, abyste s ním byli schopni vytvářet stránky.

V základu nenabízí funkci „drag-and-drop“. Aby vaše webové stránky vypadaly skutečně profesionálně, museli byste si dokoupit pluginy a motivy (šablony).

Pokud se ale chcete stát profesionálními blogery nebo tvůrci obsahu (kde se počítá s tím, že budete psát více než 2 až 3 články týdně), je WordPress dobrou volbou.

Tato platforma se může pochlubit úžasnou sbírku pluginů, pomocí kterých na své webové stránky můžete přidávat další a další funkce. Totéž platí pro motivy, které většinou vytvářejí designéři třetích stran. To však znamená, že si za ně budete muset připlatit.

Pokud chcete být profesionálními marketéry nebo tvůrci obsahu, stojí za to se tento systém naučit používat, ovšem pro 90 % čtenářů těchto webových stránek není WordPress tou správnou volbou.

Myslíte si, že by pro vás WordPress mohl být tím správným řešením? Pak si přečtěte našeho kompletního průvodce pro vytvoření WordPress blogu.

Jak jsme určili, které nástroje pro tvorbu webu do této recenze zahrnout?

Na to je poměrně jednoduchá odpověď.

Všechny jsme je vyzkoušeli.

Ano, čtete správně, vyzkoušeli jsme je všechny a podělili jsme se s vámi o své zkušenosti. A doufáme, že vám naše testování ušetří drahocenný čas!

Nutno podotknout, že jsme za uplynulé roky vytvořili pěknou řádku vlastních webových stránek 😉

We asked industry experts and have owned or worked on sites with these platforms.
Ptali jsme se na názory odborníků z oboru a také jsme vlastnili či provozovali webové stránky běžící na těchto platformách.

Nejenže jsme tyto platformy vyzkoušeli, ale oslovili jsme i naši vlastní síť majitelů firem, kteří provozují webové stránky s různým zaměřením. Ptali jsme se jich na jejich zkušenosti, které jsme pak brali v úvahu při psaní této recenze.

Často kladené otázky:

Otázka: Můžu mít web zdarma a bez reklam?

Odpověď: To bohužel není možné. Web zdarma sice mít můžete, ale daní je v tomto případě reklama, kterou si provozovatel platformy na vaše stránky umístí. Pokud na svém webu nechcete mít cizí reklamy, musíte si připlatit.

Otázka: Mohu mít internetové stránky zdarma?

Odpověď: Ano, samozřejmě. Téměř každá platforma poskytující nástroje pro tvorbu webu nabízí balíček služeb, za který nemusíte platit a pomocí něhož si můžete vytvořit stránky zcela zdarma. Má to však svá ale.

Otázka: Jaké jsou výhody balíčků zdarma a balíčků placených?

Odpověď: Balíčky (zvané také „plány“) zdarma vám umožní vytvořit si a spustit web – jak už název napovídá – zcela zdarma. Nevýhodou je omezená nabídka funkcí a také reklamy, které si provozovatel platformy na váš web automaticky umístí. Když si pořídíte některý z placených plánů, budete mít k dispozici více funkcí, budete moci připojit vlastní doménu a na vašem webu se nebudou zobrazovat „cizí“ reklamy, ale jen ty, které chcete.

Otázka: Jaké jsou obvyklé ceny? Je někde k nahlédnutí ceník?

Odpověď: Ceny jsou obvykle nastaveny tak, aby vás nezruinovaly. Nejlevnější placený balíček vás vyjde zhruba na 4 EUR měsíčně. Samozřejmě, že čím dražší plán, tím více možností a výhod.

Konečný verdikt

Na trhu je v dnešní době takové množství produktů, že je opravdu snadné se „zaseknout“ u takového nástroje pro tvorbu webových stránek, který za to prostě nestojí.

Stručně řečeno: nejprve bychom vám doporučili Webnode a hned po něm Wix. Doporučujeme vám vyzkoušet obojí (obě platformy mají k dispozici zkušební verzi zdarma) – snadno tak zjistíte, která platforma vašim potřebám vyhovuje lépe.

Abychom to zkrátili, Webnode je mnohem jednodušší a intuitivnější na používání, zatímco Wix má více funkcí.

Dejte jim oběma šanci – obě platformy nabízejí zkušební verzi zdarma, takže nic neriskujete – a uvidíte, který se vám bude líbit víc. Dejte nám v komentářích vědět o svých zkušenostech s oběma produkty!